سخن روز /
بزرگترین خلاء کنونی ما پس از تولید و در عرصه بازار، نداشتن یک برند مشخص برای محصولات تولیدی تشکل های تحت پوشش اعم از دامی و کشاورزی است که بایستی به جد پیگیری و در دستور کار قرار گیرد.
مهندس حاج عابدی مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان گفت:
1398/12/21

مهندس حاج عابدی مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان اظهار داشتند: سازمان تعاون روستایی استان شبکه گسترده و وسیعی است که حتی دورافتاده ترین روستاها را نیز تحت پوشش خود داشته و دارای پتانسیل های بالقوه و بالفعل زیادی است. قدمت پنجاه ساله این سازمان با اساسنامه ای جامع و کامل سبب گردیده تا افراد متولی در این حوزه چه در بخش سازمانی و چه در اتحادیه ها و تشکل ها، از تجارب و توانمندی های خاصی برخوردار باشند .

مهندس حاج عابدی در ادامه بیان نمودند: مهمترین مزیت بخش های مختلف کشاورزی، اعتقاد و نگرش مثبت مسئولین به بحث تعاونی هاست. قطعاٌ این پتانسیل های موجود با همت همگانی و برنامه ریزی صحیح، به بهترین وجه ممکن در تحقق اهداف تعاونی ها به کار گرفته خواهد شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان در ادامه تصریح داشتند: نظام تولید و نظام بازار دو شاخص اصلی در بخش کشاورزی است. در بحث قبل از تولید کارهای زیادی در جهت افزایش راندمان تولید انجام شده است اما این روش ها بایستی در سمت و سوی تولید محصولات سالم باشد و با جدیت در خصوص سایر محصولات هم نیز این طرح دنبال خواهد شد.

ایشان با اشاره به نقش تعاونی ها و اتحادیه های کشاورزی در زنجیره ارزش و زنجیره تولید تاکید داشتند که تشکل ها بایستی در قالب یک کشاورزی قراردادی و به معنای واقعی، تجلی یابند.

مهندس حاج عابدی همچنین به بحث تنظیم بازار و برند سازی نیز اشاره نموده و گفتند بزرگترین خلاء کنونی ما پس از تولید و در عرصه بازار، نداشتن یک برند مشخص برای محصولات تولیدی تشکل های تحت پوشش اعم از دامی و کشاورزی است که بایستی به جد پیگیری و در دستور کار قرار گیرد. همچنین بایستی در جهت تکمیل زنجیره تولید، سرمایه های خرد کشاورزان را به سمت ایجاد صنایع تبدیلی هدایت نمود تا از خام فروشی در بازار هم جلوگیری شود.

 

روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان اصفهان

تعداد مشاهده خبر56 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:2 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal