سخن روز /
بازدید مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان از شرکت تعاونی تولید هرمزآباد سمیرم و طرح های موفق در دست اجرا
1402/02/25

مدیر و معاون اداری مالی سازمان تعاون روستایی استان به اتفاق مدیر جهادکشاورزی و رییس اداره تعاون روستایی شهرستان  از طرح تولید محصولات گواهی شده و تولید بذر سیب زمینی  در ارقام و کلاس های مختلف بذری شرکت تعاونی تولید هرمزآباد سمیرم بازدید نمودند.

 

مهندس هاشمی مدیر عامل شرکت در این بازدید ضمن ارائه گزارش کاملی از فعالیت ها و اقدامات؛ به تشریح طرح منعقده و در حال اجرا با دانشگاه صنعتی شریف که با هدف رصد ماهواره ای کشت های تحت پوشش شرکت و بررسی آیتم های مربوط به میزان رطوبت، سطح کروفیل، تغییرات درجه حرارت، نمودار رشد گیاه و ... در سطح مزرعه پرداختند.  وی اظهار نمود که با توجه به افزایش هزینه های تولید، اجرا نمودن این طرح در افزایش راندمان عملکرد و درآمد اقتصادی کشاورزان تاثیر ویژه ای داشته است.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی استان با اشاره به فعالیت های ارزشمند این تعاونی تولید بیان داشت: در سال های اخیر به واسطه تلاش و پیگیری های مستمر مدیریت شرکت، گام های خوب و اساسی در مسیر اهداف و برنامه های نظام های بهره برداری سازمان تعاون روستایی استان برداشته شده که می توان به تولید بذر سیب زمینی با مشارکت اتحادیه مرکزی کشور، تولید محصولات گواهی شده، اجرای 3500 هکتار آبیاری های نوین، برقی نمودن تمامی چاه های موجود شرکت( 185 حلقه چاه)، راه اندازی مرکز خرید تضمینی و توافقی محصولات اعضاء، احداث باسکول، ساخت تاسیسات زیربنایی و مهمتر از همه علمی کردن کشاورزی از طریق ارتباط نزدیک با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و خرید پهباد به منظور مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی و همچنین تغذیه گیاهی به روش نوین اشاره کرد.

 

مهندس حاج عابدی ضمن قدردانی از تلاش های خوب، نوآورانه، کارآفرین و خلاق شرکت تعاونی تولید روستایی هرمزآباد، تصریح نمودند بدون تردید این فعالیت ها می توانند الگویی مناسب نه تنها در سطح استان که در سطح کشور باشد که با حداقل امکانات و با استفاده از پتانسیل های بخش تعاونی و به کارگیری مدیری جوان، بومی، با انگیزه و مبتکر در کنار استفاده از روش های نوین در بخش کشاورزی و حمایت های هیات مدیره آگاه و پرتلاش؛ در راستای تحقق اهداف شرکت حرکت نمایند.

 

در ادامه مدیر سازمان تعاون روستایی استان با حضور در فرمانداری شهرستان به بیان توانمندی و پتانسیل های موجود در تشکل ها در سطح استان و شهرستان و لزوم تعامل تمامی دستگاه های ذیربط در رسیدن به اهداف متعالی سازمانی و رسیدن به کشاورزی پایدار شدند.

 

ایشان در ادامه از طرح کشت نهال جنگلی شرکت منابع طبیعی شهرستان سمیرم نیز بازدید کردند.

 

 

 

                                                          روابط عمومی تعاون روستایی استان اصفهان

تعداد مشاهده خبر48 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal